Aktiviteter for “Løse Fugla”
Oktober 2018

Ukedag:Tid:Aktivitet:Sted:
Ons 17. okt ’1811:00Frokost + TreningLSK-hallen
Man 15. okt ’1811:00Frokost + TreningLSK-hallen

Beskjeder til spillere og lagledelse:

Frokost + Trening 15. oktober 2018
- Selv om sesongen er over må vi fokusere på desemberturneringa og fortsette å trene !


Spillere bes sjekke denne siden ofte
for oppdatert informasjon.

Kampoppsett for Gatelagserien 2018

Finalerunde Gatelagserien 2018

24.10 12:00Melløs Moss FK - Asker

Runde 15

29.10 12:00SandefjordSandefjord - Moss FK

Runde 16

22.10 12:00FredrikstadFredrikstad - Moss FK
24.10 12:00GulskogenStrømsgodset - Sandefjord

Tabell for Gatelagserien 2018

Tabeller siste 2 år: 2017 | 2016


Gatelagserien 20.10.2017, for 1 år siden


Lag Pulje 1:KVUTMSMMP
Fredrikstad9801562724
Stabæk10712774822
Strømsgodset9513523216
Sandefjord722330338
Asker810721503
Moss FK700730760



Lag Pulje 2:KVUTMSMMP
LSK8701581621
Odd8404352912
Fram8404343712
HamKam821527447
Vålerenga821528567

Resultater siste 2 år: 2017 | 2016

Resultater Gatelagserien 20. serierunde 2018 :

15.10FredrikstadFredrikstad - Asker5 - 1
17.10GulskogenStrømsgodset - Stabæk7 - 1
17.10HamarHamKam - Vålerenga3 - 5
17.10Melløs Moss FK - Sandefjord6 - 7
18.10LarvikFram - Odd4 - 5

Resultater Gatelagserien 19. serierunde 2018 :

10.10FøykaAsker - Moss FK9 - 4
10.10GulskogenStrømsgodset - Fredrikstad4 - 5
10.10LSK-hallenLSK - Vålerenga7 - 0
11.10NadderudStabæk - Sandefjord7 - 4
11.10SkienOdd - HamKam3 - 2

Resultater Gatelagserien 18. serierunde 2018 :

3.10HamarHamKam - LSK3 - 10
3.10Sandefjord Sandefjord - Fredrikstad1 - 4
3.10Intility ArenaVålerenga - Fram3 - 8
3.10FøykaAsker - Strømsgodset0 - 8
3.10MelløsMoss FK - Stabæk7 - 16

Resultater Gatelagserien 17. serierunde 2018 :

26.9FredrikstadFredrikstad - Stabæk8 - 5
26.9Intility ArenaVålerenga - Odd6 - 8
26.9GulskogenStrømsgodset - Moss FK9 - 2
27.9LarvikFram - LSK2 - 11

Resultater Gatelagserien 16. serierunde 2018 :

17.9LSK-hallenLSK - Odd2 - 1
19.9FøykaAsker - Stabæk2 - 13
20.9HamarHamKam - Fram5 - 2

Resultater Gatelagserien 15. serierunde 2018 :

11.9Intility ArenaVålerenga - HamKam4 - 4
12.9NadderudStabæk - Strømsgodset9 - 2
12.9FøykaAsker - Fredrikstad3 - 5
13.9SkienOdd - Fram2 - 3

Resultater Gatelagserien 14. serierunde 2018 :

5.9FredrikstadFredrikstad - Strømsgodset7 - 0
5.9HamarHamKam - Odd7 - 5
5.9SandefjordSandefjord - Stabæk6 - 6
7.9Intility ArenaVålerenga - LSK4 - 11

Resultater Gatelagserien 13. serierunde 2018 :

29.8LSK-hallenLSK - HamKam9 - 1
29.8FredrikstadFredrikstad - Sandefjord5 - 4
29.8GulskogenStrømsgodset - Asker4 - 2
30.8LarvikFram - Vålerenga4 - 5
1.10NadderudStabæk - Moss FK8 - 5

Resultater Gatelagserien 12. serierunde 2018 :

22.8Melløs Moss FK - Strømsgodset2 - 14
22.8SkienOdd - Vålerenga11 - 1
22.8NadderudStabæk - Fredrikstad5 - 4
22.8FøykaAsker - Sandefjord1 - 4
23.8LSK-hallenLSK - Fram4 - 5

Resultater Gatelagserien 11. serierunde 2018 :

10.8Melløs Moss FK - Fredrikstad4 - 13
15.8SandefjordSandefjord - Strømsgodset4 - 4
15.8NadderudStabæk - Asker7 - 3
15.8LarvikFram - HamKam6 - 2
16.8SkienOdd - LSK0 - 4

“Løse Fugla”s Toppscorer 2018  

Ken Skogstad21 mål
Patrik Hansen18 mål
Mikal Wedding11 mål
Kim Melvold8 mål
Tom A. Berglund5 mål
Jalal Alzargawi4 mål
Max Sawyer4 mål
Raymond Haraldsen4 mål
Daniel Melvold3 mål
Kim Elnan1 mål
Ståle Hummel1 mål

Klikk på linkene for 2018 | 2017 for å se toppscorertabellene fra tidligere sesonger!

Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


LSK-Vålerenga 7-0 !Onsdag 10. oktober 2018

- ”Løse Fugla“ avslutta årets Gatelagserie med en sterk 7-0 seier over Vålerenga hjemme i LSK-hallen.
Med nok fremmøtte spillere til å kunne stille 2 lag, og kanskje litt for seierssvante etter å ha gått fra den ene seieren til den andre i høst, hadde vi likevel full kontroll på kampen, og selv om Vålerenga hadde sine angrep og sine sjanser, ble ”Løse Fugla“ likevel for sterke for dem, og de måtte reise hjem til Oslo uten en eneste scoring.

Men de skal ha kred for at de tok tapet med godt humør, og etter kampen falt det sogar enkelte bemerkninger om at de skulle knuse oss i desemberturneringa i Tønsberg... om vi ligger i hardtrening og fortsetter den gode trenden fra høstsesongen kan dere bare glemme dèt, Vålerenga ! smiley
Det var uansett utrolig deilig å avslutte en eventyrlig god høstsesong på denne måten, med seier og jubeldans på hjemmebane og utendørs pizzaservering i det flotte høstværet etterpå.

Og nå er det vinterturneringa i Tønsberg som er neste punkt på programmet for ”Løse Fugla“, det er litt under 2 måneder til ,men vi skal trene knallhardt, og gi hvem det nå er vi skal møte i Tønsberg en knallhard fight.

Forza ”Løse Fugla“!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


HamKam - LSK 3 - 10 !Onsdag 3. oktober 2018

Bilde av IMG_3249.jpgLøse Fugler og HamKam-spillere i skjønn forening

- Med kun èn kamp igjen av Gatelagseriens høstrunde kan ”Løse Fugla“ etter dagens 10 - 3 - seier mot HamKam allerede kalle seg puljevinnere og seriemestere !

Det var med siste møte på Briskeby friskt i møte at ”Løse Fugla“ klatra om bord i selveste LSK-bussen og satte kursen for Hamar og Briskeby stadion.
Den gangen endte det med tap, og dette skulle revansjeres i dag!
Og for en revansje det ble!

Fint vær, mye bra spill, endel forspilte sjanser, 1 skadet keeper, 0 gule kort, utmerket lasagne etter matchen.

Alle var enige om at det hadde vært en fin tur !

Og nå venter Vålerenga hjemme i LSK - hallen i årets siste runde i Gatelagserien, en kamp som ”Løse Fugla“ har store forhåpninger om å vinne... selv om man aldri skal ta seieren på forskudd!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Fram Larvik - LSK 2 - 11 !Torsdag 27. september 2018

Bilde av IMG_1538065318813.jpg

- Med dagens 11-2-seier over Fram Larvik har ””Løse Fugla“” , når det gjenstår 2 kamper av Gatelagseriens høstserie, allerede vunnet pulje 2 (!), og selv om vi ikke har spilt mot lagene i pulje 1, er det morro å presentere en tabell som viser Fugla på topp, med suverent best målforskjell, og minst baklengsmål av alle !!
Gratulerer til alle gutta på laget, og takk for god innsats på banen i dag !
Og så håper jeg vi klarer å nullstille oss til onsdagens bortekamp mot HamKam, og gjøre en like god kamp på Briskeby som vi gjorde i Larvik !

Forza ””Løse Fugla“” !!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig

Gatelaget “ Løse Fugla ” © Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2015 - 2018