Aktiviteter for “Løse Fugla”
September 2018

Ukedag:Tid:Aktivitet:Sted:
Ons 26. sep ’1811:00Frokost + TreningLSK-hallen
Man 24. sep ’1811:00Frokost + TreningLSK-hallen
Tors 27. sep ’1812:00Fram Larvik - LSKLarvik

Beskjeder til spillere og lagledelse:

Fram Larvik - LSK 27. september 2018
- Torsdag 27.09 er det bortekamp mot Fram!
Oppmøte v/ VIP-inngangen på Åråsen kl 09:00!
Alle som har egne drakter MÅ ta dem med!


Spillere bes sjekke denne siden ofte
for oppdatert informasjon.

Kampoppsett for Gatelagserien 2018

Runde 13

1.10 12:00NadderudStabæk - Moss FK

Finalerunde Gatelagserien 2018

29.9 12:00Melløs Moss FK - Asker

Runde 15

29.9 12:00SandefjordSandefjord - Moss FK

Runde 16

29.9 12:00FredrikstadFredrikstad - Moss FK
29.9 12:00GulskogenStrømsgodset - Sandefjord

Runde 17

26.9 12:00Intility ArenaVålerenga - Odd
26.9 12:00GulskogenStrømsgodset - Moss FK
26.9 12:00FredrikstadFredrikstad - Stabæk
26.9 12:00SandefjordSandefjord - Asker
27.9 12:00LarvikFram - LSK

Runde 18

3.10 12:00Melløs Moss FK - Stabæk
3.10 12:00FøykaAsker - Strømsgodset
3.10 12:00SandefjordSandefjord - Fredrikstad
3.10 12:00HamarHamKam - LSK
3.10 12:00Intility ArenaVålerenga - Fram

Runde 19

10.10 12:00SkienOdd - HamKam
10.10 12:00LSK-hallenLSK - Vålerenga
10.10 12:00GulskogenStrømsgodset - Fredrikstad
10.10 12:00NadderudStabæk - Sandefjord
10.10 12:00FøykaAsker - Moss FK

Runde 20

17.10 12:00Melløs Moss FK - Sandefjord
17.10 12:00FredrikstadFredrikstad - Asker
17.10 12:00GulskogenStrømsgodset - Stabæk
17.10 12:00HamarHamKam - Vålerenga
17.10 12:00LarvikFram - Odd

Tabell for Gatelagserien 2018

Tabeller siste 2 år: 2017 | 2016


Gatelagserien 26.9.2017, for 1 år siden


Lag Pulje 1:KVUTMSMMP
Stabæk5410401713
Fredrikstad5401341612
Strømsgodset521224247
Sandefjord412118165
Moss FK20026270
Asker500511330



Lag Pulje 2:KVUTMSMMP
LSK5401301112
Fram530220189
HamKam521219267
Vålerenga411214304
Odd510419173

Resultater siste 2 år: 2017 | 2016

Resultater Gatelagserien 16. serierunde 2018 :

17.9LSK-hallenLSK - Odd2 - 1
19.9FøykaAsker - Stabæk2 - 13
20.9HamarHamKam - Fram5 - 2

Resultater Gatelagserien 15. serierunde 2018 :

11.9Intility ArenaVålerenga - HamKam4 - 4
12.9NadderudStabæk - Strømsgodset9 - 2
12.9FøykaAsker - Fredrikstad3 - 5
13.9SkienOdd - Fram2 - 3

Resultater Gatelagserien 14. serierunde 2018 :

5.9FredrikstadFredrikstad - Strømsgodset7 - 0
5.9HamarHamKam - Odd7 - 5
5.9SandefjordSandefjord - Stabæk6 - 6
7.9Intility ArenaVålerenga - LSK4 - 11

Resultater Gatelagserien 13. serierunde 2018 :

29.8LSK-hallenLSK - HamKam9 - 1
29.8FredrikstadFredrikstad - Sandefjord5 - 4
29.8GulskogenStrømsgodset - Asker4 - 2
30.8LarvikFram - Vålerenga4 - 5

Resultater Gatelagserien 12. serierunde 2018 :

22.8Melløs Moss FK - Strømsgodset2 - 14
22.8SkienOdd - Vålerenga11 - 1
22.8NadderudStabæk - Fredrikstad5 - 4
22.8FøykaAsker - Sandefjord1 - 4
23.8LSK-hallenLSK - Fram4 - 5

Resultater Gatelagserien 11. serierunde 2018 :

10.8Melløs Moss FK - Fredrikstad4 - 13
15.8SandefjordSandefjord - Strømsgodset4 - 4
15.8NadderudStabæk - Asker7 - 3
15.8LarvikFram - HamKam6 - 2
16.8SkienOdd - LSK0 - 4

“Løse Fugla”s Toppscorer 2017  

Ken Skogstad14 mål
Arild Husum6 mål
Guillermo J. Martinez4 mål
Kim Elnan4 mål
Max Sawyer4 mål
Yahya Sahrawi4 mål
Dennis Madsen2 mål
Bilal1 mål
Glenn Holt1 mål
Tony Noraker1 mål

Klikk på linkene for 2018 | 2017 for å se toppscorertabellene fra tidligere sesonger!

Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


LSK - Odd 2 - 1 !!!Mandag 17. september 2018

- Sliteseier, kan den best beskrives som, dagens ”Løse Fugla“ - seier mot et fåtallig, men vanvittig aggressivt og kamplystent Odd.
Med bare 7 mann i troppen ankom Skiensgutta LSK - hallen (vår venninne Laila var dessverre ikke med i dag..) med en mangel på respekt for hjemmelaget som gjorde at de gikk ut i 110 fra første spark på ballen.
Og selv om vi var nesten dobbelt så mange som Odd, slet vi med å score mot et Odd- lag som kjempet som ville dyr og var periodevis ganske så farlige på kontringer.
”Løse Fugla“ tok ledelsen ganske tidlig i 1.omgang med to fine scoringer av Ken og Max, og hadde mange store sjanser, men vi klarte ikke å sette mer enn to av dem i dag. Odds ene scoring var av det usannsynlige slaget, en corner som i utgangspunktet ikke skal kunne gå inn, men som gjorde det likevel, og som oppildnet Odd til å kjempe enda mer innbitt for å få en utlikning. Men det fikk de ikke, og da fløyta endelig gikk for fulltid sto det 2-1 til ”Løse Fugla“.
Odd skal ha all ære for at de sloss som ville dyr ute på banen til tross for at de ikke var mer enn 7 mann i dag, og det kunne fort blitt iallfall uavgjort mot et LSK-lag som spilte tidvis bra, men som kanskje ikke viste seg fra sin aller beste side i dag.
Uansett, ”Løse Fugla“s seiersrekke fortsetter, og neste uke er det Fram borte som står for tur.
Det blir en nøkkelkamp, for hvordan resten av sesongen blir....

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Trening mandag 10. septemberSøndag 9. september 2018

- Seiersrusen etter 4 - 11 - seieren mot Vålerenga på fredag (jepp, jeg bare måtte nevne det èn gang til !) har vel gitt seg hus de fleste ”Løse Fugla“, og i morra, mandag 10.september, er det hverdag og fotballtrening igjen,fra kl 12:30.
Vel møtt !

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Vålerenga - LSK 4 - 11 !!!Fredag 7. september 2018

- Om ikke dette er en solid revansj for Fugla etter forrige søndags forestilling på Åråsen, så veit ikke vi...!
Makan til kalassifre som i dagens bortekamp mot Vålerenga på Intility Arena har ”Løse Fugla“ aldri noensinne opplevd!
Det smaker alltid godt å slå Vålerenga, men denne gangen smakte det ekstra godt, både på grunn av resultatet, og på grunn av at vi slo dem på deres egen hjemmebane!
Kampen starta også på best mulig måte, med tre kjappe scoringer av Fugla, men Vålerenga reduserte til 2-3, men så kom enda ett Fuglamål, så stillingen til pause var 2-4.
I 2. omgang starta målkalaset for alvor, på stillingen 5-2 til Fugla trilla det inn to baklengsmål bak keeper Rune B, som forøvrig i likhet med resten av LSK gjorde en glimrende kamp, det siste baklengsmålet forårsaket av et frispark forårsaket av undertegnede etter en ... litt hard takling av en Vålerengaspiller...
Men etter dette var det bare gul ball, gul ball, gul ball helt til dommeren blåste av. Vålerenga bytta ut hele laget sitt i siste halvdel av 2.omgang, uten at det hjalp nevneverdig... når fløyta gikk for fulltid sto det 4 - 11 på Intility Arena.
Kampen var, som alle kamper mellom Vålerenga og LSK, preget av temperament og høy temperatur, og ”Løse Fugla“ dro fra Intility Arena med 11 scoringer, 4 baklengsmål og 2 gule kort.
Herremindævel så deilig det var å synge
” Fugla til vi dør ” så vinduene på Intility Arena klirra...

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


LSK - HamKam 9 - 1 !!!Onsdag 29. august 2018

- ”Løse Fugla“s hittil største seier !
Etter flere forsmedelige nederlag mot HamKam, var det ”Løse Fugla“s dag i dag!
Selv om undertegnede dessverre måtte jobbe og ikke kunne være med på det som ( til nå) er ”Løse Fugla“s største seier, så har jeg mottatt rapporter om tidvis glitrende spill, topp innsats og et målkalas uten sidestykke i ”Løse Fugla“s historie !

Forza ”Løse Fugla“ !

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


En nødvendig oppdateringSøndag 26. august 2018

- Det har vært litt slapt med oppdateringer av kampoppsett for Gatelagseriens høstserie og resultater for de to første serierundene i høstserien, men nå er losefugla.no oppdatert med resultater for runde 11 og 12 og kampoppsett for runde 13.
Kampoppsettet blir videre oppdatert de neste dagene.
Pulje 1 i Gatelagserien består nå av Stabæk, Sandefjord, Strømsgodset, Fredrikstad, Moss og Asker, mens pulje 2 består av Fram, Odd, LSK, HamKam og Vålerenga.
Så det måtte en liten endring i databasen til for å få omstilt tabellene for pulje 1 og 2, men nå er losefugla.no igjen oppdatert på resultater og annen moro smiley

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig

Gatelaget “ Løse Fugla ” © Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2015 - 2018