For desember 2018 Uke 51

er det ikke registrert noen aktiviteter for “ Løse Fugla ” .

Alle spillere og deltakere oppfordres til å sjekke denne siden jevnlig for informasjon og oppdateringer angående trening og andre aktiviteter.


Tabell for Gatelagserien 2018

Tabeller siste 2 år: 2017 | 2016


Gatelagserien 18.12.2017, for 1 år siden


Lag Pulje 1:KVUTMSMMP
Fredrikstad10901572727
Stabæk10712774822
Strømsgodset10613623419
Sandefjord9324384411
Asker1020835656
Moss FK900939900



Lag Pulje 2:KVUTMSMMP
LSK8701581621
Odd8404352912
Fram8404343712
HamKam821527447
Vålerenga821528567

Resultater siste 2 år: 2017 | 2016

Resultater Gatelagserien 20. serierunde 2018 :

15.10FredrikstadFredrikstad - Asker5 - 1
17.10GulskogenStrømsgodset - Stabæk7 - 1
17.10HamarHamKam - Vålerenga3 - 5
17.10Melløs Moss FK - Sandefjord6 - 7
18.10LarvikFram - Odd4 - 5

Resultater Gatelagserien 19. serierunde 2018 :

10.10FøykaAsker - Moss FK9 - 4
10.10GulskogenStrømsgodset - Fredrikstad4 - 5
10.10LSK-hallenLSK - Vålerenga7 - 0
11.10NadderudStabæk - Sandefjord7 - 4
11.10SkienOdd - HamKam3 - 2

Resultater Gatelagserien 18. serierunde 2018 :

3.10HamarHamKam - LSK3 - 10
3.10Sandefjord Sandefjord - Fredrikstad1 - 4
3.10Intility ArenaVålerenga - Fram3 - 8
3.10FøykaAsker - Strømsgodset0 - 8
3.10MelløsMoss FK - Stabæk7 - 16

Resultater Gatelagserien 17. serierunde 2018 :

26.9FredrikstadFredrikstad - Stabæk8 - 5
26.9Intility ArenaVålerenga - Odd6 - 8
26.9GulskogenStrømsgodset - Moss FK9 - 2
27.9LarvikFram - LSK2 - 11
26.10SandefjordSandefjord - Asker6 - 1

Resultater Gatelagserien 16. serierunde 2018 :

17.9LSK-hallenLSK - Odd2 - 1
19.9FøykaAsker - Stabæk2 - 13
20.9HamarHamKam - Fram5 - 2
22.10FredrikstadFredrikstad - Moss FK1 - 0
24.10GulskogenStrømsgodset - Sandefjord10 - 2

Resultater Gatelagserien 15. serierunde 2018 :

11.9Intility ArenaVålerenga - HamKam4 - 4
12.9NadderudStabæk - Strømsgodset9 - 2
12.9FøykaAsker - Fredrikstad3 - 5
13.9SkienOdd - Fram2 - 3

Resultater Gatelagserien 14. serierunde 2018 :

5.9FredrikstadFredrikstad - Strømsgodset7 - 0
5.9HamarHamKam - Odd7 - 5
5.9SandefjordSandefjord - Stabæk6 - 6
7.9Intility ArenaVålerenga - LSK4 - 11
24.10Melløs Moss FK - Asker9 - 13

Resultater Gatelagserien 13. serierunde 2018 :

29.8LSK-hallenLSK - HamKam9 - 1
29.8FredrikstadFredrikstad - Sandefjord5 - 4
29.8GulskogenStrømsgodset - Asker4 - 2
30.8LarvikFram - Vålerenga4 - 5
1.10NadderudStabæk - Moss FK8 - 5

Resultater Gatelagserien 12. serierunde 2018 :

22.8Melløs Moss FK - Strømsgodset2 - 14
22.8SkienOdd - Vålerenga11 - 1
22.8NadderudStabæk - Fredrikstad5 - 4
22.8FøykaAsker - Sandefjord1 - 4
23.8LSK-hallenLSK - Fram4 - 5

Resultater Gatelagserien 11. serierunde 2018 :

10.8Melløs Moss FK - Fredrikstad4 - 13
15.8SandefjordSandefjord - Strømsgodset4 - 4
15.8NadderudStabæk - Asker7 - 3
15.8LarvikFram - HamKam6 - 2
16.8SkienOdd - LSK0 - 4

“Løse Fugla”s Toppscorer 2017  

Ken Skogstad14 mål
Arild Husum6 mål
Guillermo J. Martinez4 mål
Kim Elnan4 mål
Max Sawyer4 mål
Yahya Sahrawi4 mål
Dennis Madsen2 mål
Bilal1 mål
Glenn Holt1 mål
Tony Noraker1 mål

Klikk på linkene for 2018 | 2017 for å se toppscorertabellene fra tidligere sesonger!

Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


NORGESMESTERE !!Fredag 7. desember 2018

Bilde av FB_IMG_1544225549458.jpgEn overlykkelig kaptein Ken Skogstad med pokalen etter 2-0-seieren over Brann

- (Artikkelen er under oppdatering)
Beklager sein oppdatering på grunn av tekniske problemer med vår egen hjemmeside, men på dette tidspunktet veit vel alle som følger oss at LØSE FUGLA VANT LANDSTURNERINGA FOR GATELAG I TØNSBERG!
Jepp, mine damer og herrer og transpersoner, som de sier i Radioresepsjonen, ”Løse Fugla“ er NORGESMESTERE !
Vi ankom Fix Arena i Tønsberg på tirsdag, kampklare og spente, med vissheten om at vi hadde muligheten til å gå helt til topps hvis vi klarte å spille opp mot vårt beste.
Første kamp mot Odd bar litt preg av at det var første kamp i turneringa, men vi var hakket sterkere enn Odd og slo dem komfortabelt 3-0.
Så ventet et Fredrikstad-lag som er regjerende puljevinnere i Pulje 1 i Gatelagsserien, og som var minst like gira på å vinne hele greia som vi var.
Det ble en hard kamp, med tildels stygt spill fra Fredrikstad, det må det være lov å si, og da Fredrikstad tok ledelsen 2-0 var det nok noen av oss som så drømmen om turneringsseier forsvinne i det fjerne.
Men skarruværre virruvære Lillestrømgutt så gir du ikke opp, vi klarte å utligne etter et strålende krangle-ballen-inn-mål av Mikal som førte til en lettere opphisset scene med Fredrikstads keeper.. men oppgjøret endte 2-2, og dermed lå vi likt med Fredrikstad.
Dermed var det resultatet i dagens siste kamp mot Jerv som ble avgjørende for hvem som gikk av med gruppeseieren og dermed var klar for A-sluttspillet.
Her gjaldt det å dælje inn så mange mål som mulig for å få bedre målforskjell enn Fredrikstad, og dælje inn mål gjorde vi til gangs... da fløyta gikk sto det 8-0 til LSK, og ettersom vi var usikre på hvor mange mål Fredrikstad hadde scora mot Odd, måtte vi vente på avgjørelsen fra sekretariatet før vi kunne slippe jubelen løs over at vi var i A-sluttspillet.
På onsdag var det Stabæk som ventet i semifinalen, et Stabæk-lag med mange gode spillere som ville vinne like mye som oss... men som skapte litt for store bakrom noen ganger når de gikk i angrep, noe som skulle koste dem finaleplassen.
Kampen ble avgjort på en kontring da Ken kom på et løp og kom aleine med keeper, en elegant finte seinere satt ballen i nettet og det sto 1-0 til ”Løse Fugla“.
Stabæk klarte ikke å utligne, og en lettere vantro gjeng med Løse Fugler kunne bare konstatere at vi skulle møte Brann i finalen !
Og for en finale det ble !
Vi brente av resten av flakskvoten vår da Branns største målsjanse gikk stang ut etter noe klabb og babb foran mål, og kampen sto og vippet helt til Patrik fikk en perfekt lissepasning og smelte inn 1-0-scoringa så det sto 1-0 til pause.
Brann ga ikke opp, men klarte ikke å score, og da Patrik smalt inn 2-0-målet var kampen i praksis avgjort.
”Løse Fugla“ vant finalen i Gatelagsturneringa i Tønsberg !
For en reise det har vært...fra å være nær nedleggelse i vår, og til å vinne både pulja vår i Gatelagsserien og slå Brann i finalen Gatelagsturneringa i Tønsberg... herregud så STOLT jeg er av dette laget !

PS:Bilder kommer, bare jeg får løst noen tekniske utfordringer med websiden.

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Lykke til, jenter !Lørdag 1. desember 2018

- ”Løse Fugla“ vil med dette ønske jentene våre i LSK Kvinner lykke til i dagens cupfinale mot Sandviken!
Det blir gul ball, gul ball, gul ball hele veien !!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Plassen er berga...Tirsdag 27. november 2018

Bilde av IMG_2846.JPG

- ...for A-laget, og da er det bare for ”Løse Fugla“ å se frem mot Gatelagsturneringa i Tønsberg den 4. og 5. desember !

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig

Gatelaget “ Løse Fugla ” © Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2015 - 2018